مترجم | ناشر: صالح حسینی | انتشارات نیلوفر
  تعداد صفحات: 458
  لینک دانلود کتاب : لینک دانلود کتاب دانلود کتاب آخرین وسوسه مسیح

  دفعات بازدید: 2243

  توضیحات

  اگر میخواهیم توان گام نهادن در راه عيسى مسيح را پیدا کنیم، بایستی شناختی ژرف از جدال او داشته باشیم و اضطرابش را احیا کنیم.

  کازانتزاکیس در این رمان، زندگینامه عیسی مسیح را شبیه سازی میکند.
  نويسنده هدفش را از تحرير اين رمان اينطور بيان مى دارد: میخواستم الگوئی متعال فراروی انسان مبارز قرار دهم و نشانش دهم که نباید از "درد، وسوسه، یا مرگ" بهراسد، چرا که این هر سه را میتوان مغلوب کرد و پیشاپیش مغلوب گشته اند. مسیح طعم درد را چشید، و از آن پس "درد" متبرک گشته است. "وسوسه" او را تا واپسین لحظات عمر دنبال کرد و در صدد گمراهیش بر آمد و او همچنان جنگید و وسوسه را شکست داد. مسیح بر روی صلیب جان داد، و در همان لحظه "مرگ" برای همیشه مغلوب گردید.
  دیدگاه زمینی کازانتزاکیس در رمانش به مسیح به گونه‌ای است که برای وی احتمال فریب خوردن از شیطان و اسیر وسوسه‌های نفسانی شدن را قائل شده است.
  از اين جهت پاپ این رمان را در سال 1954 در فهرست کتابهای ممنوعه قرار داد.

  قسمتى از پيش درآمد نويسنده:
  لحظه لحظه زندگی مسیح جدال و پیروزی است. او جادوی شکست ناپذیر لذتهای ساده ی انسانی را تسخیر کرد. او بر وسوسه‌ ها چیره شد. مسیح بر فراز جولجوتا از صلیب بالا رفت. امّا آنجا، بر فراز جولجوتا، و بر بالای صلیب هم، مبارزه او پایان نپذیرفت: «آخرین وسوسه» بالای صلیب در انتظارش نشسته بود. در پیش دیدگان بیفروغ مصلوب، شيطان در یک لُمحه، چشم انداز فریب آلود زندگی آرام و دلنوازی را بر او گشود. مسیح پنداشت که جادّه ی راحت و نرم انسانها را در پیش گرفته، متاهل شده، و مردم دوستش میدارند، و احترامش مینهند، و آنکه پیرمردی گشته، در آستانه ی درِ خانه اش بنشسته است، و همچنان که تمنّاهای دوران جوانی خویش را به یاد میآورد، لبخندی از سر رضایت بر لبانش نقش بست.
  او، در گُزینش جاده انسانها چه باشکوه و عاقلانه عمل کرده بود! به راستی نجاتِ دنیا، دیوانگی بوده، و فرار از: محرومیت‌ها و شکنجه‌ها و صلیب، چه لذتبخش است، اما...


  نوشتن دیدگاه


  تصویر امنیتی
  تصویر امنیتی جدید

  دانلود کتاب های مسیحیت

  دانلود کتاب های مسیحیت

  با توجه به محدودیت ها و ممنوعیت های موجود در ایران در خصوص تهیه کتاب ها و منابع ارزشمند در خصوص آیین مسیحیت این بخش از وب سایت برنامه خداوند به معرفی و ارائه کتاب هایی با مضمون مسیحیت می پردازد .  امیدواریم شما ایمانداران عزیز با مطالعه این کتاب ها و تطبیق مطالب آنها با کتاب مقدس نهایت بهره  را از این مجموعه ببرید .

  ایمانداران گرامی چنانچه امکان تهیه کتاب ها را دارید بهتر است به منظور حمایت از ناشران و نویسندگان نسبت به خریداری آنها اقدام نمایید .

  ناشران و صاحبان آثار، کلیه کتاب های موجود در این بخش از وب سایت های مختلف اینترنتی و به منظور بهره مندی ایماندارانی که توانایی و دسترسی تهیه این کتب را ندارند در این بخش جمع آوری گردیده است ،  چنانچه تمایلی به عرضه رایگان آثار خود در این وب سایت ندارید می توانید از طریق منوی تماس با ما اعلام فرمایید تا نسبت به حذف آن اقدام نماییم.

  logoslib

   

  کلیه کتاب های موجود در این کتابخانه مجازی را می توانید از طریق کانال تلگرام کتابخانه لوگوس نیز دانلود فرمایید . 

  محبوب ترین کتاب ها

  بیست و سه سال

  بیست و سه سال

  نویسنده علی دشتی

  مجموعه: دانلود کتاب های مسیحیت


  مسیحیت چیست ؟

  مسیحیت چیست ؟

  نویسنده دکتر ویلیام میلر

  مجموعه: دانلود کتاب های مسیحیت


  زندگی هدفمند

  زندگی هدفمند

  نویسنده ریک وارن

  مجموعه: دانلود کتاب های مسیحیت


  جدیدترین کتاب ها

  شوهران و پدران

  شوهران و پدران

  نویسنده درِك پرينس

  مجموعه: دانلود کتاب های مسیحیت


  شخص و کار روح القدس

  شخص و کار روح القدس

  نویسنده سرگیز بنیامین

  مجموعه: دانلود کتاب های مسیحیت


  ترس خداوند

  ترس خداوند

  نویسنده جان بيور

  مجموعه: دانلود کتاب های مسیحیت