مترجم | ناشر: ب. بی‌نیاز (داریوش)| پگاه، خاوران، پويا، فروغ
  تعداد صفحات: 304
  لینک دانلود کتاب : لینک دانلود کتاب دانلود کتاب آغاز اسلام از اوگاریت تا سامره

  دفعات بازدید: 1324

  توضیحات

  تاریخ شکل‌گیری اسلام یکی از پیچیده‌ترین کلاف‌های تاریخی در منطقه‌ خاور نزدیک و میانه بوده و هست.

  كتاب "آغاز اسلام از اوگاريت به سامره" اثرى پژوهشى در مورد تاريخ اسلام، با تكيه بر منابع دست اول مى باشد. كتاب داراى رويكردى تازه و نو بوده و تاريخ اسلام را مورد كَند و كاو قرار مى دهد.

  بر خلاف اسلام‌شناسی‌ِ سنتی که همه‌ بررسی‌ها و تحلیل‌های خود را با اتکا به تاريخ‌نگاری اسلامی انجام می‌دهد، فُلکر پُپ در این کتاب به گونه‌ای موشکافانه و ریزبینانه با کمک مدارک واقعی و ملموس یعنی سکه‌ها، سنگ‌نبشته‌ها و منابع معاصر بر آغاز اسلام پرتوافکنی می‌کند. در روند این بازسازی تاریخی، نویسنده نشان می‌دهد که تاریخ اسلام به خلاف گزارشات وقایع‌نگاران اسلامی با "پیامبری به نام محمد" آغاز نشده است، زیرا او هیچ‌گاه موجودیت تاریخی نداشته است!

  در کنار متدلوژی علمی‌ِ حاکم بر "آغاز اسلام از اوگاریت به سامره"، خواننده با انبوهی از داده‌های تاریخی رو به رو می‌شود که نه تاريخنگاران اسلامی یادی از آن‌ها کرده‌اند و نه اسلام‌شناسی سنتی غربی به آن‌ها پرداخته است. به همین جهت می‌توان گفت که این کتاب، یکی از مهم‌ترین کتاب‌های کلاسیک‌ و مرجعی‌ است که تاکنون در این سده درباره‌‌ آغاز اسلام به نگارش در آمده است.


  نوشتن دیدگاه


  تصویر امنیتی
  تصویر امنیتی جدید

  دانلود کتاب های مسیحیت

  دانلود کتاب های مسیحیت

  با توجه به محدودیت ها و ممنوعیت های موجود در ایران در خصوص تهیه کتاب ها و منابع ارزشمند در خصوص آیین مسیحیت این بخش از وب سایت برنامه خداوند به معرفی و ارائه کتاب هایی با مضمون مسیحیت می پردازد .  امیدواریم شما ایمانداران عزیز با مطالعه این کتاب ها و تطبیق مطالب آنها با کتاب مقدس نهایت بهره  را از این مجموعه ببرید .

  ایمانداران گرامی چنانچه امکان تهیه کتاب ها را دارید بهتر است به منظور حمایت از ناشران و نویسندگان نسبت به خریداری آنها اقدام نمایید .

  ناشران و صاحبان آثار، کلیه کتاب های موجود در این بخش از وب سایت های مختلف اینترنتی و به منظور بهره مندی ایماندارانی که توانایی و دسترسی تهیه این کتب را ندارند در این بخش جمع آوری گردیده است ،  چنانچه تمایلی به عرضه رایگان آثار خود در این وب سایت ندارید می توانید از طریق منوی تماس با ما اعلام فرمایید تا نسبت به حذف آن اقدام نماییم.

  logoslib

   

  کلیه کتاب های موجود در این کتابخانه مجازی را می توانید از طریق کانال تلگرام کتابخانه لوگوس نیز دانلود فرمایید . 

  محبوب ترین کتاب ها

  بیست و سه سال

  بیست و سه سال

  نویسنده علی دشتی

  مجموعه: دانلود کتاب های مسیحیت


  مسیحیت چیست ؟

  مسیحیت چیست ؟

  نویسنده دکتر ویلیام میلر

  مجموعه: دانلود کتاب های مسیحیت


  زندگی هدفمند

  زندگی هدفمند

  نویسنده ریک وارن

  مجموعه: دانلود کتاب های مسیحیت


  جدیدترین کتاب ها

  شوهران و پدران

  شوهران و پدران

  نویسنده درِك پرينس

  مجموعه: دانلود کتاب های مسیحیت


  شخص و کار روح القدس

  شخص و کار روح القدس

  نویسنده سرگیز بنیامین

  مجموعه: دانلود کتاب های مسیحیت


  ترس خداوند

  ترس خداوند

  نویسنده جان بيور

  مجموعه: دانلود کتاب های مسیحیت